ThengalisOTS - Serwer Tibii 7.6

ThengalisOT - Wbijaj!


#1 2010-08-11 11:31:11

joker

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 1
Punktów :   

LulZ

Hejka wszystkim!

Na wstępie chciałbym tylko powiedzieć, że pojadę trochę po tym OTS-ie, ale nie dlatego, że mam taki kaprys. Widzę w tym OTS-ie duży potencjał, ale brak pomysłu na wykonanie dlatego opowiem co mi się podoba a co nie... Mam nadzieję, że lubicie konstruktywną krytykę:-)

Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć czy OTS ma być tygodniowym rozluźnieniem czy czymś więcej... Jeśli uważacie, że ten serwer nie postoi dłużej niż miesiąca to nie czytajcie nawet tego posta... Trzeba stworzyć serwer by bicie lvl-a nie było monotonne, i przede wszystkim by expienie nie było jedynym zajęciem na OTS... Ale o tym wszystkim za chwilę.

Wielkim + jest serwer dedykoawny, na taki OTS patrzy się zupełnie inaczej niż na serwery typu "Hostuje od 10 do 20", przynajmniej masz pewność, że nie zostanie on wyłączony gdy mama zawoła GM na obiad.
Podoba mi się także EXP, SKILLE, MLVL, LOOT (ale o loocie za chwilę). Jest forum co też uważam za +, bo mam gdzie napisać właśnie takiego posta. Dobra ale dość tego przesładzania, napiszę teraz rzeczy, które można by było poprawić, zmienić ulepszyć (oczywiście wg. mnie, a uwierzcie znam się trochę na tym:-)):

PRIMO: Mapa... prawie w ogóle nie z edytowana, a jeśli nawet jest w kilku miejscach jest kilka nowych albo zmienionych questów i respawnów to co z tego? Dobra mapa to 70% sukcesu OTS... Mapa nie może być tego typu, że robi się jaskinie z dwoma korytarzami, nawali się ghouli i mapa "100% edit by ME". Kiedy ja miałem OT, nad mapą pracowały 3 osoby: 5 nowych miast, ponad 10 nowych wysp, około 300 nowych, unikalnych questów, ponad 100 nowych respawnów... Achh to były czasy. Skoro byłem taki zajebisty to czemu nie mam tego otsa dalej, zapytacie. Otóż, przez brak czasu... Po pół roku musiałem zamknąć mój OTS, a na mój email i gadu napływały setki wiadomości od nieszczęśliwych graczy. Ale nie o moim otsie jest ten post.

SECUNDO: Questy... kiedy widzę questy typu: zajeb 100 minosów w korytarzu, a dostaniesz magic swordato mnie krew zalewa. Questy powinny chociaż w niewielkim stopniu pobudzić gracza do myślenia, jakieś ukryte przejścia, dżwignię. Gracz musi używać także głowy do wykonania questu a nie tylko SD. Dobrze wykonany, pozwala odciągnąć gracza choć na chwilę od monotonnego expienia, a także zasilić jego konto, które przy tak mały loocie jest jak zbawienie.

TERTIO: Loot... Mały i bardzo dobrze, ale nie zapominajmy, że to OTS a nie real. Loot x 2? W porządku. Ale trzeba też pomyśleć o nieszczęśliwych sorcach i druidach, którzy tworzą 20 nowych kont, biorą 1 cc ze skrzynki i dają swojej głównej postaci bo nie mają na SD i UH.Jeśli ma być taki loot to proponowałbym podnieść ceny itemów na sprzedaż, zmniejszyć koszt run o połowę i dać 10x więcej questów na mocne i jak i te słabsze przedmioty.

QUARTO: SMS SHOP... Drogi GM! Zamierzasz opłacać dedyka w nieskończoność za własną kasę? Potrzebne jest źródło, z którego i Ty mógłbyś czerpać profity! Pacc za sms 10zł, kasa za sms 5zł, rzadkie itemy za 10zł, bp manarun za 10zł, domki za sms 10zł! Trzeba jakoś zarabiać na własnego otsa.

QUINTO: PACC A FACC... PACC za darmo (czyt. kase w tibii) to totalna porażka. Wartość pacc potrafi docenić tylko ten, kto wydał na niego kase - tak było, jest i powinno być w Tibii. Po za tym posiadanie konta pacc nie może wiązać się jedynie z lepszymi outfitami. PACC powinien mieć wiele przywilejów, np. 5% większy exp, 5% mniejszy exhaused, dostęp do nowych wysp, expowisk, możliwość kupna domku, możliwość brania udziału w lepszych questach, możliwośc podróżowania statkami, dostęp do train roomów.

SEXTO: Outfity... Dodanie nowych outfitów na serwer - to jest coś! Ale nie outfit dwarfa i nimfy... Wspaniale by było poruszać się w outficie Warriora albo summonera pod tibie 7.6. Dodatkowo jeśli nie chce się bawić w skryptera można zrobić runę, która zamienia strój na wygląd dowolnego potwora. To także w jakiś sposób umila grę.

Czytałem poprzednie posty w tym temacie i....
- FA psuje grę na serwerze. Jedynie co można zrobić to zwiększyć szybkość ataku po kupieniu PACC I PROMOTION!
- Niekończące się bolty? Magiczne bolty, arrowy powinny być dostępne po qestach - one mogłyby się nie kończyć, ale quest musiałby być porządny i dostępny jedynie dla PACC.
- Tworzenie magicznych setów? Po co skoro rzeczy podstawowe jak, np. mapa nie są w najlepszym stanie
- Widziałem screeny... Wg. mnie jak GM chce zachować powagę nie może się ujawniać, w ogóle nie powinien ingerować w grę playerów a tym bardziej im pomagać - jest to nieprofesjonalne zachowanie.

Mam nadzieję, że podsunąłem kilka pomysłów i nie uraziłem za bardzo:-) Jeśli chcecie o coś zapytać albo pogadać to mogę odpowiedzieć na pytania, znajdziecie mnie pod gg. 13479966.

POZDRO!

Ostatnio edytowany przez joker (2010-08-11 11:33:37)

Offline

 

#2 2010-08-12 12:02:11

GameMaster

Administrator

Zarejestrowany: 2010-07-31
Posty: 8
Punktów :   -1 

Re: LulZ

Bardzo dobrze wszystko rozpisałeś. Kilka dni mnie nie było w domu i zaniedbałem Ots.

1 - Mapa jest edytowana, jest kilka nowych wysp itp.
2 - Poprawimy loot do 2x
3 - Wprowadzę w niedalekiej przysżłości
4 - Myślę, że Pacc za ksę wystarczy
5 - Outfity będą dostępne potworów za SMS, bądź wykonanie questu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kp500x.pun.pl www.minimon.pun.pl www.khorinispl.pun.pl www.4ju.pun.pl www.wojownicyuliczni.pun.pl